KOLEJNY WEEKEND DLA NARZECZONYCH W GRZYBNIE JUŻ NIEBAWEM

PORADNIA RODZINNA W GRZYBNIE PRZY PARAFII TEL. 50 81 35 115

Dla kogo ?

• Dla narzeczonych.
  • Dla małżeństw starających się o dziecko.
  • Dla małżonków chcących odejść od antykoncepcji hormonalnej, barierowej.
  • Dla kobiet w latach przejściowych.
  • Dla małżeństw, które „dla ważnych przyczyn i przy poszanowaniu nakazów moralnych, chcą unikać zrodzenia dalszego dziecka” Humane Vitae 10.
  • Dla wszystkich zainteresowanych Naturalnym Planowaniem Rodziny (NPR).
  • Dla par w celu rozpoznania płodniści po porodzie.

Kiedy?

• W I poniedziałek miesiąca o godz. 18.00
  • Kolejne spotkania z dyplomowanym Doradcą Życia Rodzinnego są umawiane indywidualnie pod nr tel. 508135115

Gdzie?

• Kancelaria Parafialna

TAK BYŁO NA POPRZEDNICH WEEKENDACH DLA NARZECZONYCH Z LEKCJĄ TANCA W GRZYBNIE

W RAMACH PORADNI RODZINNEJ PROPONUJEMY ZAPOZNANIE Z NATURALNYMI METODAMI ROZPOZNAWANIA PŁODNOŚCI

Czym są naturalne metody rozpoznawania płodności?

To coś więcej niż sama instrukcja, dzięki której małżonkowie wiedzą kiedy kobieta jest płodna lub nie. To przede wszystkim:

• akceptacja cech kobiety;
  • akceptacja dialogu;
  • wzajemne poszanowanie;
  • wspólna odpowiedzialność za współmałżonka;
  • to umiejętność panowania nad sobą;
  • dzięki stosowaniu NPR można cieszyć się własną kobiecością, męskością;
  • nawiązuje się głębszą więź a wzajemne relacje są lepsze;
  • nieszkodliwe dla zdrowia (ekologiczne), pomagają we wczesnej diagnostyce chorób kobiecych;
  • jeżeli się je dobrze pozna i przestrzega wszystkich zasad to są one wysoko skuteczną metodą planowania poczęcia dzieci;
  • aż w końcu dzięki nim jest to życie bez stresu, bez kontrolowania się;
  • to życie zgodnie z sumieniem.

Wszystkich narzeczonych z naszej parafii, którzy pragną ukończyć Kurs Przedmałżeński proszę o osobisty kontakt. W ramach działającej przy parafii, Poradni Rodzinnej proponujemy narzeczonym indywidualną formę przygotowania do małżeństwa. tel kontaktowy do poradni 508135115.

W Parafii w Grzybnie weekendowa forma przygotowania do małżeństwa z lekcją tańca odbędzie się w kwietniu 2016 r

Polecam. ks. Wojciech Klawikowski

Relacja z weekendu w Czersku.

Zakończyliśmy weekend dla narzeczonych w Czersku który trwał od 10 do 12 października. Uczestniczyło w nim 10 par. Był to czas wypełniony spotkaniami z małżeństwami i kapłanami.

Małżonkowie dzielili się swoim doświadczeniem bycia razem, księża pokazywali poszczególne zagadnienia z perspektywy własnego doświadczenia i życia duszpasterskiego. Zakochani pracowali i prowadzili dialog nad tematami związanymi z małżeństwem. Pozwoliło im to zrozumieć samych siebie, swoje miejsce w świecie i zauważyć że miłość to nie tylko uczucia. Znalazł się również czas na naukę tańca, będzie to z pewnością przydatne na moment ich wspólnego wesela.

Jak zawsze w takich wydarzeniach najważniejszy jest Chrystus i Jego orędzie jakie głosi On człowiekowi. Właśnie to orędzie najbardziej dotykało tych młodych i zakochanych ludzi. Adoracja, spowiedź, Msza Święta z pewnością pomogły im w tym osobistym spotkaniu Chrystusa. Wyjechali pełni nadziei i radości na leprze jutro, ale pełni przekonania że jeszcze wiele pracy przed nimi aby dojść do ideału miłości jaki prezentuje św. Paweł w 13 rozdziale pierwszego listu do Koryntian.