const touchClass = 'ontouchstart' in window ? 'touch' : 'no-touch'; document.documentElement.classList.add(touchClass);

Uwaga uczniowie klas ósmych. W tym roku to ten rocznik rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych jak i ich rodziców na spotkanie organizacyjne po Mszy o g. 10.00 w niedzielę 3 września 2023

Rekolekcje dla Bierzmiwanych. Październik 2021

Bierzmowanie 2020

Informacja dla rodziców

w II ROKU formacji

kandydatów do bierzmowania

(klasa VII i VIII) BIERZMOWANIE 2020

1.     Niedzielna Msza święta dedykowana dla kandydatów do bierzmowania o godz. 10.00.

Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów w kaplicy św. Józefa we wszystkie niedziele miesiąca z wyjątkiem pierwszej

2.     Formularze prośby kandydatów o udzielenie sakramentu bierzmowania kierowane do ks. biskupa, będą rozdawane w nowym roku kalendarzowym.

3.     Pilnujemy podpisów w indeksie (przed Mszą św. o 10.00 wkładamy indeksy do odpowiedniego koszyka i odbieramy po Mszy)

a.     Msza św. niedzielna

b.     I piątek spowiedź i Msza z konferencją

c.     Różaniec (przynajmniej 2 w tygodniu)

d.     Sprzątanie grobów (rodzice podpisują)

e.     Roraty (przynajmniej 1 raz w tygodniu)

f.     Mały katechizm (można zdawać u katechety) do końca roku 2019.

g.     Drogi krzyżowe

4.     Dziś zbieramy indeksy (jeśli będzie wszystko OK w indeksie to będzie pieczątka proboszcza, potwierdzająca zakończenie pierwszego roku formacji.

5.     Propozycje w ciągu roku dla wszystkich kandydatów m.in.:

b.     Światowy Dzień Młodzieży w Kościerzynie w Niedzielę Palmową

c.     Majówka w sanktuarium

d.     Przystań – Warsztaty dla duszy w Pelplinie (czerwiec)

6.     Wspólne (rodzice i kandydaci) Pierwsze Piątki Miesiąca.

Spowiedź o 17.30, Msza św. o 18.00, spotkanie formacyjne od 18.30 do 19.00.

Tematyka: Różaniec, Czasy ostateczne, Wspólnota św. Pawła (tylko dla chłopaków), Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia (tylko dla dziewcząt), spotkanie z psychologiem, Wielki Post, Dzień otwarty w parafii.

7.     Propozycje dla młodzieży:

a.     Służba Liturgiczna – Czytania, Psalm, Dary (spośród najbardziej zaangażowanych i dobrze czytających oraz śpiewających, będą wybrani do czytania i śpiewania podczas Mszy św. z ks. biskupem)

b.     Młodzieżowy Zespół Muzyczny – czwartki (19.00 w przedszkolu)

c.     Wolontariat – informacje podawane będą podczas spotkań niedzielnych,

d.     Liturgiczna służba ołtarza – ministranci