const touchClass = 'ontouchstart' in window ? 'touch' : 'no-touch'; document.documentElement.classList.add(touchClass);

28.04.2024r. V  Niedziela WIELKANOCY

Pytanie na kazanie: Co to znaczy przycinać krzew winny w moim zżyciu? Co jestem gotowy oddać dla większego dobra?

1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. To miesiąc modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17:00  będziemy odprawiali nabożeństwa majowe.

2. W piątek, 3 maja, obchodzimy– uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Zapraszam w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 17:00 Podczas Eucharystii o godz. 10:00 będziemy się modlić w intencji naszej ojczyzny.

3. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy odprawimy nabożeństwo majowe i odmówimy Różaniec, w ramach Nabożeństwa I SOBOTY MIESIĄCA.

4. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8:00

5. Dzisiaj i za tydzień zbiórka do puszek na rzecz orkiestry na pielgrzymkę z Grzybna do Wejherowa 10 i 12 maja.

6.   Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia

21.04.2024r. IV  Niedziela WIELKANOCY

Pytanie na kazanie: Ile masz „szuflad” w swoim życiu i do jakiej ”szuflady” chcesz siebie schować?

1.   W środę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie dla ojców w domu parafialnym,   w tamach formacji TATO.net

2.   W piątek  26 kwietnia po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne w kościele mają kandydaci do bierzmowania.

3.   W sobotę wyjazdowe spotkanie dla Rady Parafialnej.  Spotkanie formacyjne odbędzie się w Ostrzycach w ośrodku wczasowym „Ostrzyk”  ul. Kościelna 5. Początek o godz. 10:00 zakończenie ok 14:00.

5.   Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.

6.   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.