const touchClass = 'ontouchstart' in window ? 'touch' : 'no-touch'; document.documentElement.classList.add(touchClass);

14.07.2024r. XV Niedziela Zwykła

Pytanie na kazanie: Czy myślę o nawracaniu siebie?

1.   W najbliższą niedzielę, 21 lipca, wyrusza z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Sianowa na Odpust Matki Bożej Królowej Kaszub. Wyjście o godz. 7.00. Powrót pielgrzymki zaraz po zakończonej sumie odpustowej, która o godz. 11.30. Zachęcam do udziału, w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Proszę o pomoc przy noszeniu krzyża, chorągwi, feretronów i nagłośnienia.

2.   Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę u ks. Tomasza Mizyka z par. pw. św. Wojciecha. Numer telefonu: 516 510 913 lub email: tmizyk@gmail.com. Można również dołączyć do grupy facebook’owej: „Piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa Kaszubska”

3.   Przypominam, że w wakacyjnych miesiącach: w lipcu i sierpniu, niedzielna wieczorna Msza święta jest przeniesiona z godziny 17.00 na 19.00.

4.   Bóg zapłać za ubiegłotygodniową kolektę inwestycyjną.

5.   Zapowiedzi przedślubne:

- Dawid Stencel z parafii w Grzybnie i Agata Szreder z parafii w Sianowie,
zapowiedź I.

- Szymon Stromski z parafii w Grzybnie i Karolina Warmowska z parafii w Miechucinie, zapowiedź II.

- Dominik Młyński z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach i Aneta Stefanowska z parafii w Grzybnie, zapowiedź III.

6.   W najbliższym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, w czwartek św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, a w sobotę bł. Czesława, prezbitera.

7.   U ministrantów można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”

Na cały nadchodzący tydzień życzę parafianom i wszystkim gościom odpoczywającym na Kaszubach Bożych łask.