const touchClass = 'ontouchstart' in window ? 'touch' : 'no-touch'; document.documentElement.classList.add(touchClass);

01. 10. 2023r.  XXVI Niedziela Zwykła A

 

Pytanie na kazanie:  Czy choruję na zaślepienie duchowe?

 

1.   Październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej o 17:00 i w nabożeństwie różańcowym, które będzie o godz. 17:30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

2.   Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc październik: „O dar wspólnej modlitwy w rodzinach naszej parafii”.

3.   We wtorek Katolicka Szkoła Podstawowa w Kartuzach będzie obchodzić 25 lecie swojego istnienia. Tego dnia Parafia pw. św. Kazimierza w Kartuzach świętuje  40 lecie istnienia i 15 rocznicę konsekracji kościoła.

4.   W środę  MOST MODLITEWNY naszej  Parafii i WSD w Pelplinie. Tego dnia modlimy się za Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie za kleryków i wychowawców.

5.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:30 – różaniec w intencji powołań.  O  godz. 18:40 próba scholi.                                                                                                             Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Dlatego w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:40, również okazja do spowiedzi świętej od. 16:00 do 18:00.

6.   W Piątek dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania spowiedź od godz. 16:00. O 18:00 Msza św. i spotkanie formacyjne do godz. 20:00

7.   W SOBOTĘ ODWIEDZINY CHORYCH OD GODZ. 8:00

8.    W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji DWA ŚWIATY.

9.   Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną. Niebawem rozpoczną się prace przy odwiertach ziemnych potrzebnych do zainstalowania gruntowej pompy ciepła do ogrzewania kościoła. Na ten cel została już przekazana zaliczka w wysokości 30.000 zł. całkowity koszt inwestycji to 120.000 zł

 

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

- Poniedziałek, 2 października – św. św. Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie (wspomnienie obowiązkowe).

- Środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe).

- Czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

-w sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam Róże Różańcowe na wspólnotową modlitwę podczas Mszy o godz:18:00 wraz z różańcem w ramach NABOŻEŃSTWA I SOBOTY. Po tym nabożeństwie zapraszam na poczęstunek do kawiarenki.

11.  Chętni do służenia przy ołtarzu zawsze mogą podejść do zakrystii i zasilić szeregi ministrantów.

12. Od października osoby uzależnione lub żyjące w bliskiej relacji z osobami uzależnionymi mają możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy terapeuty uzależnień. Spotkania będą odbywały się w każdą drugą sobotę miesiąca w domu parafialnym w Grzybnie ul. Długa 36, po uprzednim umówieniu się pod nr telefonu 501 170 959. Zapraszamy.

13. Zapowiedzi przedślubne: Zuzanna Breza z parafii św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach i Piotr Hirsz z parafii w Grzybnie. Zapowiedź I