Ogłoszenia parafialne 13.09.2020

                   XXIV Niedziela Zwykła   13.09.2020 r.

1.    Dzisiaj w niedzielę

·     o godz. 9:00 wyrusza Rowerowa Pielgrzymka do Sianowa

.    o godz. 11:30, Msza św. dla rodziców wraz z dziećmi klas III i IV, oraz młodzieży z klas VI, VII i VIII

·     o godz. 20:30 – nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

2.   ZAPRASZAMY DZIECI Z KLASY IV i V WRAZ Z RODZICAMI NA WSPÓLNĄ MODLITWĘ w ramach cyklu zatytułowanego: „SPOTKANIA U MATKI”. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu w kościele w

Poniedziałek: 14 września, 5 października, 2 listopada,  7 grudnia.

Program spotkania:

17:30 okazja do spowiedzi

18:00—MSZA ŚW. –przygotowana przez uczniów

18:30—katecheza dla dzieci i rodziców

18:45—zakończenie

Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie w gazetce parafialnej i w Internecie.

3.   W zakrystii można zapisywać się na spotkanie rodziców i dziecka rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej.  To spotkanie jest indywidualne dla rodziców i dziecka z ks. Proboszczem na plebanii.

4.   W najbliższą środę wznawiamy w naszej kawiarence, o godz. 19:00 WIECZORY DLA MAŁŻONKÓW.

5.   Zapraszamy na wspólną Mszę św. 17 września o godz. 18:00 w czwartek, dla małżonków obchodzących rocznicę sakramentu małżeństwa we wrześniu. (plakat w gazetce)

6.   W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.45 do 17.00.

7.   Od piątku do niedzieli będzie w naszej parafii przeprowadzany kurs przedmałżeński w ramach WEEKENDU DLA NARZECZONYCH Z LEKCJĄ TAŃCA.

8.   Na sobotę na godz. 10:00 zapraszamy Ojców i Matki dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii, do wspólnej pracy przy kościele. Będzie to okazja do wzajemnej integracji i zadbania o nasz kościół parafialny. Potrzeba nasadzić nowe krzewy przy dolnej części kościoła, przy kaplicy św. Józefa.

9.

W całej Polsce  rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę

| i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie rolnym to obowiązek każdego rolnika.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną podczas Mszy św. i za dokonywanie przelewów na ten cel na konto parafialne.

11. 10 października w Sierakowicach w kościele pw. Św. Marcina odbędzie się widowisko pt.: „PUSTA NOC. GDY ODCHODZISZ DUSZO.” Na to wydarzenie mamy 8 numerowanych biletów, które w pierwszej kolejności są przeznaczone dla chóru śpiewającego Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Pieśni z Pustej Nocy na pogrzebach naszych zmarłych. Bilety są do odebrania w zakrystii.

12. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Hirsz z parafii w Grzybnie i Agnieszka Plicht z parafii w Goręczynie. Zapowiedź I

13. W tym tygodniu wspominamy; W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w środę św. Korneliusza, w piątek święto św. Stanisława Kostki.