XI Niedziela Zwykła  13.06.2021

1.   Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w procesji w czasie oktawy Bożego Ciała. Dziękuję osobom, niosącym chorągwie, obrazy, figurki, sypiącym kwiaty, niosącym baldachim i służbie liturgicznej ołtarza. Dziękuję za zaangażowanie.

2.   Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 17.00

3.   Dzisiaj na godz. 20:30 zapraszam na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Proszę o przyniesienie świec.

4.   W zakrystii można zapisać się  na parafialny wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Wyjazd w sobotę 19 czerwca o godz. 7:30. Powrót ok godz. 20:00. Koszt wyjazdu to 55 zł.

5.   Już 19 czerwca zapraszamy młodzież  do Pelplina na kolejną edycję Przystani. ( info na plakacie w gazetce0

6.   Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę rowerową z Grzybna do Częstochowy w dniach 5-13 sierpnia br. Zainteresowane osoby proszę o kontakt. Tel 503972402

7.      W niedzielę 20 czerwca od godz. 15:00 zapraszam wszystkich na nasz Festyn Parafialny czyli VII Olimpiadę Parafialną. W programie nietypowe konkurencje dla całych rodzin: słodka sztafeta, wyścigi kretów, latające ziemniaki, skaczące zające. Jako nagroda główna będzie do wygrania ogrodowy basen stelażowy 3,6 x1 m o pojemności 9150 litrów. Będzie też przepyszna gastronomia: lody ciasto, kiełbaska z grilla. Dla dzieci: malowanie figurek oraz zamek zjeżdżalnia. Odwiedzą nas też alpaki. Przewidziany jest  występ dzieci z przedszkola „Pod Grzybkiem”, oraz uczniów ze szkoły podstawowej w Grzybnie. Zapraszam do włączenia się w tworzenie  naszego festynu parafialnego poprzez przyniesienie fantów na loterię. Można je składać w naszej kawiarence lub w zakrystii. Można również ofiarować jakąś nagrodę dla całej rodziny za zwycięstwo w konkurencji sportowej. Zapraszam też do pomocy przy gastronomii, przy lodach, gofrach i ciastach.  Dochód z festynu będzie przeznaczony na remont dachu kościoła, który ma się niebawem rozpocząć.

8.     Ważne ogłoszenie dotyczące naszego cmentarza. Obowiązuje segregacja odpadów na dwie frakcje. 1 frakcja to „BIOODPADY” tj. ŻYWE KWIATY, LIŚCIE, CHWASTY, TRAWA. ODPADY POCHODZĄCE Z PIELĘGNACJI DRZEWEK CZY KRZEWÓW. Oraz 2 frakcja to odpady „ZMIESZANE” TJ. WYPALONE PLASTIKOWE ZNICZE, SZKLANE ZNICZE ZANIECZYSZCZONE PARAFINĄ, WIECZKA I POKRYWKI OD ZNICZY, SZTUCZNE KWIATY, WIĄZANKI, WIEŃCE, ZNISZCZONE DONICE, WAZONY CERAMICZNE. To gdzie wrzucamy odpady ma duże znaczenie. Żywe kwiaty nadają się do kompostowania, ale wiązanka czy wieniec z szarfami już nie. Opon od samochodu nie wyrzucamy do śmietników cmentarnych. Można je zawieść do PSZOK (Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Kartuzach ul Sędzickiego. Teren parkingu przy cmentarzu będzie monitorowany. Powstaje nowy parking przy cmentarzu. Wymaga on jeszcze utwardzenia. W tym roku na cmentarzu zostanie wykonany chodnik  z płyt.

Ks. Wojciech Klawikowski