const touchClass = 'ontouchstart' in window ? 'touch' : 'no-touch'; document.documentElement.classList.add(touchClass);

20.10.2024r. XXIX Niedziela Zwykła

1.     Dzisiaj jest dzień modlitw za uczelnie i szkoły katolickie, pamiętajmy w modlitwie indywidualnej o wychowujących młodzież w duchu Ewangelii Chrystusowej.

2.     Dzisiaj również o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, nasz kleryk Adrian Jancen będzie przeżywał obrzęd obłóczyn. Od tego momentu kleryk Adrian, będzie mógł nosić strój duchowny – sutannę.

3.     Dzieci przygotowujące się do I komunii św. mogą z segregatorów odbierać kolejne materiały dla nich przeznaczone.

4.     Nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku w naszym kościele od poniedziałku do soboty po Mszy o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 9.30.

5.     Raz jeszcze zapraszam panów do męskiej róży różańcowej. Brakuje jeszcze 4 pań, aby uzupełnić czwartą różę żeńską.

6.     Próba scholi w czwartek o 18.40 w przedszkolu.

7.     Kandydaci do bierzmowania przeżyli swój czas rekolekcji w Ostrzycach. Dziękuję rodzicom za pomoc w opiece nad naszą młodzieżą.

8.     Można składać w zakrystii wypominki za zmarłych. Formularz znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz w naszej gazetce. Proszę zaznaczyć, czy są to zdrowaśki jednorazowe, czy roczne. Wypominki jednorazowe będziemy odmawiać każdego dnia w listopadzie po Mszy św. o g. 17.00 a wypominki roczne odmawiamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przez cały rok.

9.     We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża, naszego Wielkiego Rodaka.

10.   Ikona Matki Boskiej Nieustającej Pomocy rozpoczęła wczoraj peregrynację na ul. Szkolnej od numeru pierwszego.

11.   U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

12.   Zmarł śp. Mieczysław Plichta z Piecisk w wieku 60 lat. Pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Szczęść Boże!