Zesłanie Ducha Świętego   20.05.2018

1.     Dzisiaj uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO i zakończenie okresu wielkanocnego.

2.     Za tydzień uroczystość Trójcy Najświętszej i zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. W naszej parafii tego dnia o godz. 11.30 jest uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

3.     Informacje dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.  Od poniedziałku do piątku (21-25.05) próby w kościele o godz. 18.30

-26 maja (sobota) spowiedź dzieci i rodziców o godz. 09.00

4.     Na ŚRODĘ 23 maja na godz. 18.30 zapraszam wszystkich OJCÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii św. do pracy przy kościele. Do wykonania jest uprzątnięcie placu przed kościołem, w szczególności przed wejściem głównym: wyłożenie agro -włókniny i wysypanie kamieni ozdobnych.

5.      W terminie od 29 lipca do 8 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do MEDJUGORIE. Koszt wyjazdu to 750 zł i 220 euro. Szczegółowy program znajduje się w gazetce parafialnej i na stronie internetowej Parafii www.parafiagrzybno.pl

6.     W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

7.     Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Natalia Trepczyk z Kobysewa i Tomasz Hewelt z Wilanowa zapowiedź III; Martyna Szela z Grzybna i Krzysztof Wicki z Rębu, zapowiedź III, Agnieszka Laskowska z Kartuz, i Dawid Hirsz z Rębu. Zapowiedź III.

8.     W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, kleryk, Sławomir SERKOWSKI ma otrzymać święcenia diakonatu 22 czerwca br. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzielenia kandydatowi święceń zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.