const touchClass = 'ontouchstart' in window ? 'touch' : 'no-touch'; document.documentElement.classList.add(touchClass);

21.07.2024r. XVI Niedziela Zwykła

1.   Dzisiaj o 11.30 w Sianowie suma odpustowa ku czci NMP Królowej Kaszub, pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszarda Kasyny. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszyła o godz. 7.00. Powrót pielgrzymki zaraz po zakończonej sumie odpustowej.

Różaniec święty w Sianowie oraz Apel Sianowski nasza parafia prowadzić będzie w niedzielę 4 sierpnia o godzinie 19.30.

2.   Dziękujemy ks. Wojciechowi Piórkowskiemu, asystentowi kościelnemu Wspólnoty Rodzin Katolickich z Problemem Alkoholowym w diecezji płockiej, za pomoc duszpasterską w czasie wakacji. W sprawach duszpasterskich prosimy w tym tygodniu o kontakt z ks. Wojciechem – kom. 510 379 390

3.   Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z Problemem Alkoholowym za tydzień, w sobotę 27 lipca, na godzinę 18.00 do naszego kościoła a potem do kawiarenki.

4.   Przypominam, że w wakacyjnych miesiącach: w lipcu i sierpniu, niedzielna wieczorna Msza święta jest przeniesiona z godziny 17.00 na 19.00.

5.   W dniach od 20 do 22 września br., w naszej parafii odbędzie się Kurs Przedmałżeński w ramach Weekendu dla Narzeczonych z lekcją tańca. Formularz zapisów jest otwarty na stronie https://www.dobry-poczatek.pl/ w zakładce Weekendy dla Narzeczonych.

6.   Zapowiedzi przedślubne:

- Dawid Stencel z parafii w Grzybnie i Agata Szreder z parafii w Sianowie,
zapowiedź II.

- Szymon Stromski z parafii w Grzybnie i Karolina Warmowska z parafii w Miechucinie, zapowiedź III.

7.    Ponieważ w czwartek, 25 lipca czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, dlatego w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam!

8.   Poza tym w najbliższym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy, patronki Europy (dodatkowa Msza święta o godz. 8.00), w środę wspominamy św. Kingę, w czwartek święto św. Jakuba, w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

9.   U ministrantów można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i dwutygodnika „Pielgrzym”.

Na cały nadchodzący tydzień życzę parafianom i wszystkim gościom odpoczywającym na Kaszubach Bożych łask.