VI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.02.2019 r.

1.     W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.45 do 17.00.

2.     Dla dzieci na czas ferii mamy propozycje wyjazdu na łyżwy do Hali Oliwii na dzień 20 lutego. Miejsca są ograniczone. Decyduje kolejność zwracania zgód wraz z opłatą za wyjazd. Do poniedziałku zgody można oddawać w zakrystii.

3.     12 lutego br. Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do publicznej wiadomości,      że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja biskupem pomocniczym Diecezji Pelplińskiej. Ks. Arkadiusz Franciszek Okroj, syn Grzegorza i Pelagii, zamieszkałych w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie, urodził się 27 maja 1967 roku         w Kartuzach, jako najstarszy z pięciorga rodzeństwa. Po maturze, złożonej w kartuskim Liceum Ogólnokształcącym w 1986 roku, rozpoczął studia i formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Ks Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna przekazuje zaproszenie:Pragnę już dzisiaj zaprosić całą wspólnotę diecezjalną, wszystkich wiernych świeckich, braci i siostry zakonne, a szczególnie kapłanów do udziału w uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej w sobotę, 2 marca br. o godz. 11.00, w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, podczas której udzielę ks. prałatowi Arkadiuszowi Okrojowi święceń biskupich.”

4.     W naszej Parafii ks. Biskup Nominat był częstym gościem. Przed dwoma laty przewodniczył naszemu odpustowi parafialnemu, prowadził Seminarium Odnowy Wiary, następnie katechezy dla dorosłych, w wyniku których powstała działająca do dzisiaj grupa parafialna „Dzielenie Słowem Bożym”, która spotyka się w naszym kościele parafialnym w 2 i 4 środę miesiąca o godz. 18.00. Ks. Biskup Nominat uczestniczył  trzykrotnie w pielgrzymce rowerowej z Grzybna na Jasną Górę. 18 marca będzie odbywał w naszej Parafii – wizytację kanoniczną i udzieli bierzmowania.

5.     Parafia św. Wojciecha w Kartuzach, organizuje w dniach od 21-28 lipca br., pielgrzymkę lotniczą: Śladami św. Pawła. Koszt pielgrzymki to 770€ + bilet lotniczy 1390 zł. W zakrystii można otrzymać program pielgrzymki wraz z nr kontaktowym do Ks. Olka, wikariusza tejże parafii - zgłoszenia i informacje bezpośrednio u niego.

6.     Pragnę przekazać serdeczne pozdrowienia od misjonarza z Czadu ks. Mariana Wenty pochodzącego z Gowidlina, którego miałem okazję odwiedzić w  minionym tygodniu. Ks. Marian dziękuje za modlitwę, życzliwość i przekazane ofiary. Już niebawem rozpoczyna budowę nowej szkoły podstawowej dla dzieci z parafii.